Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Date:

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často. Ak sa vám to ale podarí vedzte, že aj táto situácia môže znamenať problém. Našli ste viacero zaujímavých a atraktívnych pracovných ponúk ale neviete si vybrať? Čo ak si vyberiete zle, alebo si necháte ujsť prácu, ktorá by vás zaujala? 

Výhodu výberu práce z viacerých ponúk je fakt, že nemusíte brať prvé miesto, na ktoré ste natrafili. Ak si chcete vybrať pre vás to najlepšie zamestnanie . Inzercia práce položte si pár otázok. Pomôžu vám vybrať si.

Bude ma práca naozaj baviť

Máte na výber, preto si môžete vybrať prácu aká vás bude baviť. Zistite si, čo všetko pozícia, o ktorú sa uchádzate obnáša, aká bude vaša náplň práce a čo sa od vás očakáva. Pokiaľ vás to baviť nebude obhliadnite sa po inej práci. 

Pri rozhodovaní nezabúdajte na drobné ústupky. Nemusí sa vám všetko na novej práci páčiť. Ak náplň práce obsahuje pár vecí, ktoré vás nenadchýnajú neznamená to, že prácu nevezmete. 

Identita spoločnosti

Ak viete čomu sa chcete v práci venovať a kam má smerovať vaša kariéra porovnajte to s identitou firmy, firemnou kultúrou a zvykmi v spoločnosti. Ak sa zhodujú budete sa v práci cítiť dobre.

O spoločnosti, v ktorej sa chcete zamestnať nájdete potrebné informácie na internete. Prezrite si ich webové stránky, sociálne siete, prečítajte si recenzie na ich výrobky alebo služby. 

Plat, odmeny

Pri výbere zamestnania vás asi najviac zaujme plat. Tu si ale dajte pozor. Príliš vysoký plat môže znamenať, že od vás bude zamestnávateľ očakávať vyšší výkon, prácu nadčas, po víkendoch,… Na druhú stranu, nízky plat vás zas nemotivuje. 

Aký je priemerný plat na danej pracovnej pozícii si viete zistiť na internete – inzercia práce zdarma. Aj keď vám bude zamestnávateľ ponúkať nižší plat neznamená to, že sa na vyšší plat nemôžete opýtať. Je celkom možné, že po zaučení sa váš plat zvýši. Pri mzde berte do úvahy aj zamestnanecké výhody, ktoré nie sú súčasťou mzdy. 

Ak si dobre vyberiete môžete do práce chodiť s radosťou. Pokiaľ si ale stále neviete vybrať najlepšie urobíte ak výber zúžite na minimum a zúčastníte sa pracovných pohovorov. Osobný rozhovor so zamestnávateľom vám môže s výberom vhodného zamestnania pomôcť. 

Previous articleVplyv Mesiaca na Zem
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vplyv Mesiaca na Zem

Bez Mesiaca by naša planéta nebola taká, akú ju...

Porovnali sme McAfee Safe Connect VPN Free proti HotspotShield Free: Ktorá je lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: McAfee Safe Connect VPN...

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky percent

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky...

Finančný úrad zablokoval majetok kvôli sankciám proti Rusku

Vítkovice Steel sú tradičným európskym výrobcom valcovaných výrobkov z...