Odvetné ruské sankcie majú prinútiť USA uznať novú geopolitickú realitu

Date:

Rusko zakázalo vstup do krajiny takmer tisícke amerických občanov, vrátane prezidenta Joea Bidena, ministra zahraničia Antonyho Blinkena, ministra obrany Lloyda Austina alebo šéfov Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) a Ústrednej spravodajskej služby (CIA).

Oznámilo to dnes ministerstvo zahraničia, ktoré zverejnilo kompletný menný zoznam (TU). Podľa Moskvy odvetné sankcie sú vynútený krok s cieľom prinútiť USA „zmeniť správanie a uznať novú geopolitickú realitu“.

American Flag in front of The White House in Washington D.C. Background out of focus. Photomontage. SEE MY OTHER PHOTOS & VIDEOS from USA:

Vzájomné zákazy cestovania majú iba symbolický vplyv, ale tvoria súčasť neustáleho zhoršovania vo vzťahoch Ruska so Spojenými štátmi a ich spojencami v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu.

Niektoré mená zo sankčného zoznamu, vrátane Bidena a Blinkena, Rusko zverejnilo už v marci. Vtedy Moskva dala najavo, že ide o reakciu na americké sankcie, vrátane zákazu vjazdu najvyšších ruských predstaviteľov do Spojených štátov. Na úplnom zozname je 963 mien.

„Zdôrazňujeme, že nepriateľské akcie Washingtonu, ktoré sú bumerangom zasahujúcim samotné Spojené štáty, budú mať aj naďalej patričnú odpoveď,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničia v dnešnom vyhlásení. Rusko podľa neho „zavádza voči Spojeným štátom odvetné sankcie, aby americké úrady zmenili svoje správanie a uznali novú geopolitickú realitu“.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často....

Vplyv Mesiaca na Zem

Bez Mesiaca by naša planéta nebola taká, akú ju...

Porovnali sme McAfee Safe Connect VPN Free proti HotspotShield Free: Ktorá je lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: McAfee Safe Connect VPN...

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky percent

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky...