Dopravca ČD Cargo odviezol z Ukrajiny prvý vlak s kukuricou

Date:

Český štátny železničný nákladný dopravca ČD Cargo odviezol prvý vlak s kukuricou z Ukrajiny do nemeckého prístavu Brake. Odtiaľ zásielka zamieri loďou do Egypta.

Informoval o tom dnes server Zdopravy.cz. Ukrajina nemôže kvôli ruskej invázii vyvážať obilie po mori. Podľa OSN kvôli tomu hrozí nedostatok potravín v chudobných krajinách.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podľa serveru The Kyiv Independent minulý týždeň povedal, že Rusko blokuje v ukrajinských prístavoch 22 miliónov ton obilia. Ukrajina patrí medzi hlavné vývozcu obilnín a poľnohospodárskych plodín.

Podľa Zelenského Rusi kradnú ukrajinské obilie a blokujú 22 miliónov ton na vývoz

„Zástupcovia ČD Cargo intenzívne rokujú s ukrajinskou stranou o rôznych prepravných alternatívach. Riešia sa rôzne trasy a cesty. Aktuálne hlavne cez poľské a nemecké prístavy alebo naopak južné trasy cez prístavy v Jadranskom mori,“ cituje server predsedu predstavenstva ČD Cargo Tomáša Tótha.

Výhodou pre ČD Cargo je, že má licenciu na prevádzku vo všetkých okolitých krajinách. „Berieme to ako pomoc a zároveň obchodnú príležitosť,“ doplnil Tóth. ČD Cargo sa už predtým zapojilo do dodávok humanitárnej pomoci a vojenského materiálu na Ukrajinu.

Kemerovo, Russia 27 august 2019. Arrival of the Russian Railways train at the junction to reorganize the train

Prvý vlak podľa serveru previezol asi 1800 ton kukurice, ktorá bola do vozidiel normálneho rozchodu naložená v prekladisku v Dobrej pri Čiernej nad Tisou.

Prevoz sa podľa serveru uskutočnil v spolupráci s ďalšími partnermi. Prevoz tovaru po železnici v Európe sa stretáva s niekoľkými problémami. Jedným sú rôzne rozchody koľajníc, problémom je aj obmedzená kapacita tratí na hraniciach, napríklad medzi mestami Děčín a Drážďany.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kto má nárok na získanie zelenej dotácie na tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá predstavujú ekologický zdroj vykurovania. Za istých okolností...

Na svetstromcekov.sk kúpite krásne, kvalitné, umelé vianočné stromčeky aj iné ozdoby

Veľa z nás na Vianoce používa namiesto živých vianočných...

Kvalitná zrnková káva: Praženia a espresso

Kvalitná zrnková káva je pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou každodenného...

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často....