Porovnali sme McAfee Safe Connect VPN Free proti HotspotShield Free: Ktorá je lepšia?

Date:

Aká VPN má lepšie parametre: McAfee Safe Connect VPN Free, alebo si predplatiť AVG VPN? Preklepli sme si obe VPN, rozdali body a dopadlo to 7/10 ku 6,8/10.

Rýchlosť pripojenia McAfee SafeConnect VPN Free – AVG Secure, kto lepšie sviští?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o McAfee Safe Connect VPN Free a AVG Secure.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 79 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 85 Mb/s. McAfee Safe Connect Free tak je o 6 Mb/s pomalší v porovnaní s AVG Secure VPN.

Upload McAfee Free VPN test nameral 111 Mb/s. AVG VPN dosiahla rýchlosť 10 Mb/s, je tak o 101 Mb/s pomalší.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 11 ms. Konkurenčné AVG Secure VPN skript nameral priemerných 140 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže McAfee SafeConnect VPN Free sa ukázala o 129 ms lepšie.

Skóre McAfee Safe Connect VPN Free vs. AVG Secure VPN je 7/10 : 6/10.

Zvládne McAfee Free VPN prehrávať filmy z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, McAfee Free VPN túto zručnosť nezvládne. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, AVG VPN zahraničné Netflix odomknúť nezvláda.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom AVG Secure takú zručnosť zvláda. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube zahŕňa.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad McAfee SafeConnect VPN Free má ochranu pred únikom DNS a AVG VPN napríklad nezahŕňa whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

Pri funkciách VPN je tak skóre 3/10 x 6/10.

Obstojí McAfee Safe Connect Free v počte serverov a krajín?

Málo serverov v kombinácii s vysokým počtom užívateľov sa môže podpísať v nízkej rýchlosti VPN, McAfee Safe Connect Free ponúka 2000 serverov. V katalógu AVG VPN sme napočítali celkom 1 serverov. Prvý z VPN ich tak ponúka o 1999 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u AVG VPN robí 1. Druhá porovnávaná VPN ponúka 50, o 14 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých McAfee Safe Connect VPN Free zvláda neobmedzene. AVG Secure povolí pripojiť súčasne 10 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku porovnania VPN.

Ako platformy ponúka McAfee Free VPN a ktoré vedia AVG Secure?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, McAfee Safe Connect Free zvláda systém Android a pokrýva prístroje na systéme iOS. Druhá VPN AVG VPN operačný systém iPhone iOS ochráni, Android vie bez problémov zabezpečiť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. McAfee Free VPN má domov v USA. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Česku.

Appka McAfee Safe Connect Free nie je k dostaniu v slovenčine, AVG Secure slovensky nie je.

V známkovaní platforiem dosiahla McAfee Safe Connect Free známky 10/10, AVG VPN si vyslúžila hodnotenie 2/10.

Cena v akcii McAfee Safe Connect VPN Free x AVG Secure

AVG Secure VPN môžete mať už za 3,71 € mesačne, druhú VPN si možno predplatiť za darmo. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú z porovnávaných VPN a 10/10 pre druhú VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Ako si vybrať správne zamestnanie radí job portál 123jobs.sk

Môcť si vyberať z viacerých ponúk práce sa nestáva často....

Vplyv Mesiaca na Zem

Bez Mesiaca by naša planéta nebola taká, akú ju...

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky percent

Potraviny aj priemyselné suroviny zdraželi tento rok o desiatky...

Finančný úrad zablokoval majetok kvôli sankciám proti Rusku

Vítkovice Steel sú tradičným európskym výrobcom valcovaných výrobkov z...